Project Description

Labaratuvar

Vet216 Veteriner Kliniği , evcil hayvanların tedavi sürecinde çok önemli merkezdir. Bununla beraber kliniklerinin gerek kendi bünyelerindeki gerek anlaşmalı olduğu laboratuvarlar çok büyük önem teşkil etmektedir. Bunun temel nedeni teşhis aşamasında veteriner hekimin sağ kolu olmalarıdır. Laboratuvarlar özellikle teşhis edilemeyen hastalıklar için ışık kaynağı olmaktadır. Bu nedenle doğru veteriner ve doğru laboratuvar tetkikleri ile teşhise daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Evcil hayvanlar dönem dönem bazı rahatsızlıklar geçirmektedirler. Sahipleri olarak devamlı gözünüzün üstlerinde olması önemlidir. Bazen basit bir üşütme olan bu hastalık bazen ciddi bir dahiliye sıkıntısını işaret ediyor olabilir. Düzenli zaman aralıklarında hayvanınızın bir hekim tarafından kontrol edilmesi sağlıklı ve uzun ömürlü olması için de önemlidir. Gözlemlediğiniz olası bir durumda acil veteriner aradığınızda 7/24 açık şekilde size hizmet vermekten mutluluk duyarız. Bu süreçte yanınızda Vet216 Veteriner Kliniği olarak elimizden geleni yapmaya hazırız.

Acil çağrı(Tıkla Ara)

Veteriner Kliniklerinde Laboratuvar Var mı?

Bazı kliniklerin kendi bünyelerinde laboratuvarları bulunmaktadır. Daha kapsamlı, araştırma laboratuvarları kliniklerle anlaşma yaprak çalışmaktadırlar. Veterineriniz yapılması gereken laboratuvar tetkiklerine karar verip sizi yönlendirecektir. Basit bir el muayenesi veyahut röntgenle görülemeyen durumlar, yapılan testlerle görülebilmektedir.

Veteriner Hekimler Laboratuvarları Ne Zaman Kullanır?

Laboratuvarlar çoğunlukla muayene ile teşhis konulamadığında kullanılmaktadır. Uzmanlar hastalarının bilhassa iç hastalıkları sorunlarında laboratuvar tetkiklerine başvurmayı uygun bulurlar. Bunun temel nedeni attıkları adımların doğru olduğundan emin olmaktır.

Veteriner Kliniği Laboratuvarı İle Hastane Laboratuvarı Aynı mı?

İnsan doğası, hayvan doğasından oldukça farklıdır. Bu nedenle ölçüm yapılan araç gereçler de bir o kadar değişkenlik göstermektedir. Hastalanan evcil hayvanların tahlillerinin hastane laboratuvarlarında yapılması söz konusu değildir.

Evcil Hayvan Tedavisinde Laboratuvarın Önemi

Evcil hayvanlar ne yazık ki insanlar kadar şanslı değildir. Sıkıntılarını dile getirememeleri sahiplerinin daha temkinli olmasını gerektirmektedir. Bu nedenle olabildiğince detaylı araştırmalar yapılması son derece önemlidir. Laboratuvarlar, basit hastalıklar için olmasa da büyük hastalıklar için gerekmektedir. İç organ rahatsızlıkları, enfeksiyonlar, kanser gibi olumsuz durumlarda laboratuvarlar hayati öneme sahiptir. Vet216 Veteriner Kliniği olarak evcil hayvanlarınızın bütün bu süreçte eksiksiz tedavi görmesini isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.

“Halsiz şekilde birkaç gündür yatan köpeğim için endişelenip Vet216 ya götürdüm. Soğukkanlılık ve bilgili doktor sayesinde köpeğim şuanda eskisi koşmaya ve oynamaya başladı. TEŞEKKÜR EDERİM :)”

Gözde Sevmez

“Yol üzerinde gördüğüm bakımsız bir köpeği hem kontrollerini yaptırmak için hem de sağlıklı olması için kliniğe götürdüm. İyi yürekli insanlar çalışanlar. Tavsiye ederim. Pandemi sürecini gerçekten benimseyen bir klinik. Alınan önlemler harika. 👍

Elif Erdoğan

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça yaşanılan problemler ve yanlış bilinen doğruları sizin için derledik.

Hayvanın cinsine, bakım ve beslenme koşullarına bağlı olarak değişebilmektedir. Genellikle kedi ve köpekler 6 aylıkken kızgınlık göstermeye başlarlar. Herhangi bir durumda veteriner ile iletişime geçiniz.
Kedi ve köpeklerinizi ilk aldığınız zaman bir veteriner hekim tarafından muayene edilmesi yerinde olacaktır. Veteriner hekim hayvanınıza uygun aşı takvimi belirleyecektir. Gerekli bilgilere ulaşmak için ayrıca aşı sayfamıza tıklayarak okuyabilirsiniz.
Evet, hizmetimiz mevcuttur. Vet216 Veteriner Kliniği ‘nde konfor esastır. İster standart, ister VIP, dilerseniz konaklama kararınızdan önce, sizi misafir etmekten mutluluk duyarız.
Hayır. Köpeğin kulağında küpe olması, bu köpeğin kısırlaştırıldığı, mikroçip takılıp kayıt altına alındığını gösterir. Ancak, kısırlaştırılan köpeklerin cinsiyet hormonu aktiviteleri oldukça azalacağından hayvanın genel mizacında bir yumuşama ve saldırganlığında da azalma görülmektedir.
Evet. Acil durumlarda yaralı olan hayvana hemen müdahale için ambulans ile adresinize geliyoruz.
Veteriner hekime götürerek muayene edilmesi gerekiyor. Ameliyat veya lazer işlemi gerekiyorsa eğer gerekli ekipman mevcuttur.
Gebelik tespiti , doğum yardımı , sezeryan işlemleri Vet216 Veteriner Kliniğimiz bünyesinde 7/24 açık veteriner olarak uygulanmaktadır. İhtiyaç durumunda dijital röntgen cihazı ile de kontrollerimizi yaparak hastamızın durumunu doğru teşhis ediyoruz.
En doğru teşhis için kliniğimize gelerek muayene olması gerekiyor. Eğer bir hastalık söz konusu ise tedaviye başlanır.

Başka sorularınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

İletişim