Project Description

Genel Cerrahi

Kas-iskelet sistemi kemikler, kıkırdak, kaslar, bağlar ve tendonlardan oluşur. Kas-iskelet sisteminin temel işlevleri, bedenin desteklenmesi, hareket sağlanması ve hayati organların korunmasını içerir. İskelet sistemi, kalsiyum ve fosfor için ana depolama sistemi olarak hizmet eder ve hematopoetik sistemin kritik bileşenlerini içerir.

Travma sonucu oluşan kırıkları sabitlemek, yumuşak doku yaralanmalarını tedavi etmek ve hızlı iyileşmeyi desteklemek ve hızlı tanıya gitmek için Vet216 Veteriner Kliniği  bünyesinde bulunan dijital röntgen, bilgisayarlı tomografi ve artroskopi cihazları kullanılarak ortopedik cerrahi aşamaları titizlikle uygulanır.

Acil çağrı(Tıkla Ara)

Vet216 Veteriner Kliniği  tüm ortopedik operasyonlar uygulanmaktadır ve operasyonlardan bazıları şunlardır;

 • Eklem kırıklarının sabitlenmesi (omuz, dirsek, diz)
 • Köpek kalça displazisi (kalça çıkığı)
 • Patellar luksasyon (Diz kapağı çıkığı)
 • Çapraz bağ kopuğu
 • Kas ve tendon yaralanmaları

Diş hastalıkları köpeklerde ve kedilerde görülen en yaygın hastalıktır. Kedilerin %50sinin ve 3 yaşından büyük köpeklerin %85’inin profesyonel tedavi gerektiren diş problemleri vardır. Tedavi edilmeyen diş hastalıklarının sonuçları aşağıdakileri içerir;

 • Ağız içinde ağrı ve enfeksiyon
 • Diş kaybı
 • Vücudun büyük organlarında potansiyel enfeksiyon riski
 • Yaşam kalitesinin düşmesi
 • Ağızda kötü koku

Veteriner hekimler, insan diş hekimleri gibi aynı ekipmanı ve anesteziyi kullanır. Aynı tip hizmetleri (Kanal tedavisi, ağız cerrahisi, restorasyonlar vb. gerçekleştirirler.) Uygun diş bakımı yapılan hayvanlar daha mutlu, sağlıklı ve kaliteli yaşarlar.

Yaptığımı rutin prosedürlerden bazıları şunlardır:

 • Endodontik tedavi
 • Çene kırığı onarımı Cerrahi ekstraksiyonlar
 • Restorasyonlar
 • Periodontal hastalık tedavisi
 • Ağız kanseri ameliyatları

Profesyonel ve özenli bir bakım sağlamak, rutin diş temizliklerinden kanal tedavilerine kadar her şeyi tedavi etmek için  Vet216 Veteriner Kliniği  kalp ve tansiyon monitorizasyonu, hasta ısınma sistemi ve gelişmiş anestezi ekipmanı da dahil olmak üzere en son teknoloji ekipmanlarını bünyesinde bulundurmaktadır.

“Halsiz şekilde birkaç gündür yatan köpeğim için endişelenip Vet216 ya götürdüm. Soğukkanlılık ve bilgili doktor sayesinde köpeğim şuanda eskisi koşmaya ve oynamaya başladı. TEŞEKKÜR EDERİM :)”

Gözde Sevmez

“Yol üzerinde gördüğüm bakımsız bir köpeği hem kontrollerini yaptırmak için hem de sağlıklı olması için kliniğe götürdüm. İyi yürekli insanlar çalışanlar. Tavsiye ederim. Pandemi sürecini gerçekten benimseyen bir klinik. Alınan önlemler harika. 👍

Elif Erdoğan

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça yaşanılan problemler ve yanlış bilinen doğruları sizin için derledik.

Hayvanın cinsine, bakım ve beslenme koşullarına bağlı olarak değişebilmektedir. Genellikle kedi ve köpekler 6 aylıkken kızgınlık göstermeye başlarlar. Herhangi bir durumda veteriner ile iletişime geçiniz.
Kedi ve köpeklerinizi ilk aldığınız zaman bir veteriner hekim tarafından muayene edilmesi yerinde olacaktır. Veteriner hekim hayvanınıza uygun aşı takvimi belirleyecektir. Gerekli bilgilere ulaşmak için ayrıca aşı sayfamıza tıklayarak okuyabilirsiniz.
Evet, hizmetimiz mevcuttur. Vet216 Veteriner Kliniği ‘nde konfor esastır. İster standart, ister VIP, dilerseniz konaklama kararınızdan önce, sizi misafir etmekten mutluluk duyarız.
Hayır. Köpeğin kulağında küpe olması, bu köpeğin kısırlaştırıldığı, mikroçip takılıp kayıt altına alındığını gösterir. Ancak, kısırlaştırılan köpeklerin cinsiyet hormonu aktiviteleri oldukça azalacağından hayvanın genel mizacında bir yumuşama ve saldırganlığında da azalma görülmektedir.
Evet. Acil durumlarda yaralı olan hayvana hemen müdahale için ambulans ile adresinize geliyoruz.
Veteriner hekime götürerek muayene edilmesi gerekiyor. Ameliyat veya lazer işlemi gerekiyorsa eğer gerekli ekipman mevcuttur.
Gebelik tespiti , doğum yardımı , sezeryan işlemleri Vet216 Veteriner Kliniğimiz bünyesinde 7/24 açık veteriner olarak uygulanmaktadır. İhtiyaç durumunda dijital röntgen cihazı ile de kontrollerimizi yaparak hastamızın durumunu doğru teşhis ediyoruz.
En doğru teşhis için kliniğimize gelerek muayene olması gerekiyor. Eğer bir hastalık söz konusu ise tedaviye başlanır.

Başka sorularınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

İletişim