Project Description

Fizik Tedavi

İnsanlar gibi hayvanlarda fizik tedavi ve rehabilitasyona ihtiyaç duyarlar. İnsan hastalıklarında yapılan fizik tedavide, hayvanlara yapılanla neredeyse aynıdır.

Tıpkı artrit (kireçlenme) hastalığı, bel fıtığı hastalığı vb. bir çok hastalıktan etkilenen hayvanlara fizik tedavi yardımcı olur. Vet216 Veteriner Kliniğinde çok çeşitli kas-iskelet sistemi bozuklukları ve nörolojik bozukluğu olan hayvanlara bünyesinde bulundurduğu fizik tedavi konusunda eğitimli veteriner hekim ve  teknolojik cihazlarla 7/24 açık veteriner olarak destek vermektedir.

Her hasta kapsamlı bir muayeneden geçer ve sonrasında hastaya özel olarak hazırlanmış fizik tedavi programı belirlenir, hasta sahibi bilgilendirilir.

Hayvanlarda fizik tedavi çoğu zaman eğlencelidir aynı zamanda hemen hemen ağrısızdır. Hayvanınızın mutlu ve sağlıklı kliniğimizden ayrılması bizim önceliğimizdir.

Acil çağrı(Tıkla Ara)

Dengenin sağlanması, kas gücünde artış, iyileşmenin desteklenmesi, esneklik ve ağrının azaltılması gibi bir çok faydası vardır. Vet216 Veteriner Kliniği verilen fizik tedavi hizmetleri şunlardır;

Masaj terapisi: Hemen hemen her insan masajın etkisini bilir hayatında bir kere ağrı olan bir yerini masaj yaptırmıştır ve etkisinin ne kadar rahatlatıcı olduğunu deneyimlemiştir. Tam bu noktada hayvanlarda en az insanlar kadar masaja ihtiyaç duyarlar. Masaj kası gevşetmeye,, dolaşımı artırarak bölgedeki ödemin inmesine ve ağrının azaltılmasına yardımcı olabileceği gibi bedensel ve zihinsel olarak da rahatlama sağlar.

Termoterapi: Sıcak veya soğuğun uygulamasına dayalı fizik tedavi şeklidir ve hayvanlara son derece faydalı olabilir. Kaslardaki gerginliğin azaltılması ve kan dolaşımını artırarak ağrının azaltılması sağlanır.

Hareket ve esneklik tedavisi: Hasta hayvana egzersiz yaptırılırken aynı anda muayene edilip hastalık tespitine yardımcı olan tedavi şeklidir.

Pasif hareket tedavisi; Hasta sakinken yatarak veya ayakta iken yapılır, eklem hareketliliği sağlanarak zayıflamış ve gerilmiş kasların güçlenmesi sağlanır.

Aktif hareket tedavisi; Kontrollü bir egzersiz ile kasları güçlendirmek, eklem hareketliğini artırmak ve esnekliği artırmak için yapılır.

Vet216 Veteriner Kliniğinde hasta sahibi tam olarak yapılacaklar konusunda bilgilendirilir ve eğitilir.

“Halsiz şekilde birkaç gündür yatan köpeğim için endişelenip Vet216 ya götürdüm. Soğukkanlılık ve bilgili doktor sayesinde köpeğim şuanda eskisi koşmaya ve oynamaya başladı. TEŞEKKÜR EDERİM :)”

Gözde Sevmez

“Yol üzerinde gördüğüm bakımsız bir köpeği hem kontrollerini yaptırmak için hem de sağlıklı olması için kliniğe götürdüm. İyi yürekli insanlar çalışanlar. Tavsiye ederim. Pandemi sürecini gerçekten benimseyen bir klinik. Alınan önlemler harika. 👍

Elif Erdoğan

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça yaşanılan problemler ve yanlış bilinen doğruları sizin için derledik.

Hayvanın cinsine, bakım ve beslenme koşullarına bağlı olarak değişebilmektedir. Genellikle kedi ve köpekler 6 aylıkken kızgınlık göstermeye başlarlar. Herhangi bir durumda veteriner ile iletişime geçiniz.
Kedi ve köpeklerinizi ilk aldığınız zaman bir veteriner hekim tarafından muayene edilmesi yerinde olacaktır. Veteriner hekim hayvanınıza uygun aşı takvimi belirleyecektir. Gerekli bilgilere ulaşmak için ayrıca aşı sayfamıza tıklayarak okuyabilirsiniz.
Evet, hizmetimiz mevcuttur. Vet216 Veteriner Kliniği ‘nde konfor esastır. İster standart, ister VIP, dilerseniz konaklama kararınızdan önce, sizi misafir etmekten mutluluk duyarız.
Hayır. Köpeğin kulağında küpe olması, bu köpeğin kısırlaştırıldığı, mikroçip takılıp kayıt altına alındığını gösterir. Ancak, kısırlaştırılan köpeklerin cinsiyet hormonu aktiviteleri oldukça azalacağından hayvanın genel mizacında bir yumuşama ve saldırganlığında da azalma görülmektedir.
Evet. Acil durumlarda yaralı olan hayvana hemen müdahale için ambulans ile adresinize geliyoruz.
Veteriner hekime götürerek muayene edilmesi gerekiyor. Ameliyat veya lazer işlemi gerekiyorsa eğer gerekli ekipman mevcuttur.
Gebelik tespiti , doğum yardımı , sezeryan işlemleri Vet216 Veteriner Kliniğimiz bünyesinde 7/24 açık veteriner olarak uygulanmaktadır. İhtiyaç durumunda dijital röntgen cihazı ile de kontrollerimizi yaparak hastamızın durumunu doğru teşhis ediyoruz.
En doğru teşhis için kliniğimize gelerek muayene olması gerekiyor. Eğer bir hastalık söz konusu ise tedaviye başlanır.

Başka sorularınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

İletişim