Project Description

Dahiliye

Vet216 Veteriner Kliniği ev arkadaşlarınızı emanet ettiğiniz özel yerdir.. Güven duymanız, kıymetli dostlarınızı içiniz rahat şekilde teslim etmeniz son derece önemlidir. Sizin için önemli olan bu güzel misafirleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. İhtiyaç duyduğunuz anda yanınızda olmaya, evcil hayvanlarınızın yardımına koşmaya hazırız.

Etkin tedavi yöntemlerine sahip, son teknoloji ekipmanlar ile evcil hayvanlarınızın bakımı için donanımlı veterinerleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Bu şekilde tedavi süreci çok daha kısa sürede olumlu sonuç verecektir.

Acil çağrı(Tıkla Ara)

Veteriner Hekimlikte Dâhiliye

Dahiliye, iç hastalıklarıyla ilgili olan detaylı bir bölümdür. Vet216 Veteriner Kliniği  Evinize baktığınız küçük dostlarınızın aylık kontrollerinin yapılması, sağlıklı bir yaşam için oldukça önemlidir. Herhangi bir hastalık, yaralanma, kaza gibi olumsuz durumlarda Üsküdar’da bulunan veteriner kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Tedavi boyunca hayvan sahiplerinin tüm süreçten haberdar olması, hangi işlemlerin yapılacağı hakkında bilgi edinmesi önemlidir. Bu nedenle önce size bilgi verip daha sonra evcil hayvanlarınızın tedavisine başlanması gerekmektedir. Süreç içerisinde başta sindirim sistemi olmak üzere tüm metabolizma gözden geçirilmeli daha sonra tedavi edilmesi gereken her sorun profesyonel şekilde çözüme ulaştırılmalıdır.

Veteriner Hekimlik Dâhiliye Alanında Hangi Sorunlarla İlgilenir?

Bir veteriner kliniği aramaya başladığınızda aklınızda olması gereken en önemli detay evcil hayvanınızdır. Baktığınız evcil havyanı her açıdan profesyonel bir ekibe emanet etmeniz önemlidir. Bu nedenle başta dahiliye olmak üzere tüm bölümler hakkında detaylı donanım ve ekipmana sahip olan Vet216 Veteriner Kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Veteriner dahiliye, kalp, akciğer, böbrek ve kan hastalıklarına çözüm bulabilir. Bunun yanında hastanın enfeksiyon sorunu, romatizma hastalığı veyahut herhangi bir alerjik reaksiyonu varsa kısa süre içerisine tedavisine başlanabilir. Vet216 Veteriner Kliniği

Veteriner Hekimler Kansere Bakar mı?

Kliniğimiz evcil hayvanlarınızın iç hastalıklarıyla ilgili tedavi ve tespit amaçlı her türlü donanıma sahiptir. Hastalığı teşhis etmek için gerekli tetkikleri yaptıktan sonra zaman kaybetmeden tedavi sürecine başlayabiliriz.

Hastalar arasında birçok iç hastalıkla mücadele edenleri olduğu gibi kansere yakalanan evcil hayvanlar da  olmaktadır. Onlar için izlenen özel tedavi yöntemleriyle kısa süre içerisinde yapılabilecek her şeyi yapmamız mümkündür. Hastalığın ne kadar ilerlediği, hangi tedavi tekniğinin kullanılması gerektiği ve daha pek çok konuyu sizinle paylaşarak uygularız.

Veteriner Hekimler Dâhiliye Hastalıklarını Nasıl Teşhis Eder?

Yapılan öncelikli iş gerekli tetkikleri tamamlamaktır. Kan testleri ve röntgen başta olmak üzere, hastalığın durum ve seyrine göre ultrason, endoskopi, ekg gibi incelemeler de uygulanmalıdır.

Evcil dostlarınızın hastalığı teşhis edene dek araştırmalar devam etmelidir. Daha sonra zaman kaybetmeden tedavi sürecine adım atılmalıdır. Teşhis aşmasında yapılacakların sizinle özel olarak paylaşılması önemlidir. Bu şekilde sürece siz de dâhil olabilirsiniz. Hastanızın tedavi sürecinde yanında olmak için tüm detaylara hâkim olmanız önemlidir.

“Halsiz şekilde birkaç gündür yatan köpeğim için endişelenip Vet216 ya götürdüm. Soğukkanlılık ve bilgili doktor sayesinde köpeğim şuanda eskisi koşmaya ve oynamaya başladı. TEŞEKKÜR EDERİM :)”

Gözde Sevmez

“Yol üzerinde gördüğüm bakımsız bir köpeği hem kontrollerini yaptırmak için hem de sağlıklı olması için kliniğe götürdüm. İyi yürekli insanlar çalışanlar. Tavsiye ederim. Pandemi sürecini gerçekten benimseyen bir klinik. Alınan önlemler harika. 👍

Elif Erdoğan

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça yaşanılan problemler ve yanlış bilinen doğruları sizin için derledik.

Hayvanın cinsine, bakım ve beslenme koşullarına bağlı olarak değişebilmektedir. Genellikle kedi ve köpekler 6 aylıkken kızgınlık göstermeye başlarlar. Herhangi bir durumda veteriner ile iletişime geçiniz.
Kedi ve köpeklerinizi ilk aldığınız zaman bir veteriner hekim tarafından muayene edilmesi yerinde olacaktır. Veteriner hekim hayvanınıza uygun aşı takvimi belirleyecektir. Gerekli bilgilere ulaşmak için ayrıca aşı sayfamıza tıklayarak okuyabilirsiniz.
Evet, hizmetimiz mevcuttur. Vet216 Veteriner Kliniği ‘nde konfor esastır. İster standart, ister VIP, dilerseniz konaklama kararınızdan önce, sizi misafir etmekten mutluluk duyarız.
Hayır. Köpeğin kulağında küpe olması, bu köpeğin kısırlaştırıldığı, mikroçip takılıp kayıt altına alındığını gösterir. Ancak, kısırlaştırılan köpeklerin cinsiyet hormonu aktiviteleri oldukça azalacağından hayvanın genel mizacında bir yumuşama ve saldırganlığında da azalma görülmektedir.
Evet. Acil durumlarda yaralı olan hayvana hemen müdahale için ambulans ile adresinize geliyoruz.
Veteriner hekime götürerek muayene edilmesi gerekiyor. Ameliyat veya lazer işlemi gerekiyorsa eğer gerekli ekipman mevcuttur.
Gebelik tespiti , doğum yardımı , sezeryan işlemleri Vet216 Veteriner Kliniğimiz bünyesinde 7/24 açık veteriner olarak uygulanmaktadır. İhtiyaç durumunda dijital röntgen cihazı ile de kontrollerimizi yaparak hastamızın durumunu doğru teşhis ediyoruz.
En doğru teşhis için kliniğimize gelerek muayene olması gerekiyor. Eğer bir hastalık söz konusu ise tedaviye başlanır.

Başka sorularınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

İletişim