Project Description

Beslenme Danışmanlığı

Dostlarımızın da aynı bizler gibi beslenmeleriyle yaşam kalitelerinin arasında çok önemli bir bağ mevcuttur.

Dengeli beslenme; vücudun ihtiyacı olan gerekli besin maddelerinin bir arada alınması demektir. Minik dostlarımız herhangi birini eksik veya fazla aldıklarında sağlıkla ilgili problemler yaşamaya başlarlar. Anlayacağınız durum sadece karınlarını doyurmak değil. Yaşama payları için gerekli olan enerji vitamin ve mineralleri yeterli miktarda almaları gerekmektedir.  Uygulanan beslenme şeklinde herhangi bir maddenin yetersiz alınması dengesiz beslenmeden kaynaklı büyüme gerilemesi, yaşamsal aktivitelerin gerilemesine, hastalıklara olan duyarlılığın artmasına neden olabileceği fazla alınmasıyla da aynı etkilere maruz kalınabileceği unutulmamalıdır.

Diyet;  yaşam boyu sürdürülebilir, vücudun ihtiyacına göre bireye özgü olan beslenme biçimidir. Diyet belirli yiyeceklerin kısıtlanması anlamına gelse de aslında hayvanın boyuna, kilosuna, in-toleranslarına, yaşam biçimine, kan değerlerine, psikolojik durumuna, sağlık durumuna  göre tavsiye edilen bir beslenme biçimidir.

Acil çağrı(Tıkla Ara)

Bu gibi durumlar için diyet mamalar miniklerimizin sağlık problemlerine, yaşına boyutuna uygun olarak hazır mamalar bulunmaktadır. Vet216 Veteriner Kliniği ‘mizde bulabilirisiniz.

Bu tip sorunlar yaşayan dostlarınız varsa arayıp ulaşabilir bilgi alabilirsiniz.

Bu diyet mamalarına ek olarak birde egzersiz yaptırmalısınız köpekse dışarı çıkarmalısınız veya evde oyunlar oynatabilirsiniz. Kedi ise lazerle çok güzel oynarlar veya fare oyuncaklar gibi ürünlerden destek alarak günlük olarak hareket ihtiyaçlarına da destek olmalısınız.

“Halsiz şekilde birkaç gündür yatan köpeğim için endişelenip Vet216 ya götürdüm. Soğukkanlılık ve bilgili doktor sayesinde köpeğim şuanda eskisi koşmaya ve oynamaya başladı. TEŞEKKÜR EDERİM :)”

Gözde Sevmez

“Yol üzerinde gördüğüm bakımsız bir köpeği hem kontrollerini yaptırmak için hem de sağlıklı olması için kliniğe götürdüm. İyi yürekli insanlar çalışanlar. Tavsiye ederim. Pandemi sürecini gerçekten benimseyen bir klinik. Alınan önlemler harika. 👍

Elif Erdoğan

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça yaşanılan problemler ve yanlış bilinen doğruları sizin için derledik.

Hayvanın cinsine, bakım ve beslenme koşullarına bağlı olarak değişebilmektedir. Genellikle kedi ve köpekler 6 aylıkken kızgınlık göstermeye başlarlar. Herhangi bir durumda veteriner ile iletişime geçiniz.
Kedi ve köpeklerinizi ilk aldığınız zaman bir veteriner hekim tarafından muayene edilmesi yerinde olacaktır. Veteriner hekim hayvanınıza uygun aşı takvimi belirleyecektir. Gerekli bilgilere ulaşmak için ayrıca aşı sayfamıza tıklayarak okuyabilirsiniz.
Evet, hizmetimiz mevcuttur. Vet216 Veteriner Kliniği ‘nde konfor esastır. İster standart, ister VIP, dilerseniz konaklama kararınızdan önce, sizi misafir etmekten mutluluk duyarız.
Hayır. Köpeğin kulağında küpe olması, bu köpeğin kısırlaştırıldığı, mikroçip takılıp kayıt altına alındığını gösterir. Ancak, kısırlaştırılan köpeklerin cinsiyet hormonu aktiviteleri oldukça azalacağından hayvanın genel mizacında bir yumuşama ve saldırganlığında da azalma görülmektedir.
Evet. Acil durumlarda yaralı olan hayvana hemen müdahale için ambulans ile adresinize geliyoruz.
Veteriner hekime götürerek muayene edilmesi gerekiyor. Ameliyat veya lazer işlemi gerekiyorsa eğer gerekli ekipman mevcuttur.
Gebelik tespiti , doğum yardımı , sezeryan işlemleri Vet216 Veteriner Kliniğimiz bünyesinde 7/24 açık veteriner olarak uygulanmaktadır. İhtiyaç durumunda dijital röntgen cihazı ile de kontrollerimizi yaparak hastamızın durumunu doğru teşhis ediyoruz.
En doğru teşhis için kliniğimize gelerek muayene olması gerekiyor. Eğer bir hastalık söz konusu ise tedaviye başlanır.

Başka sorularınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

İletişim